Przetłumacz tą stronę na swój język
Poprawny CSS versja 3 !
Generator Haseł, Losowych Czytelnych Ciągów Znakowych
Wybierz pierwszą datę
Wybierz drugą datę
Powtarzanie dat
Złożoność hasła
Bazowe znaki
Ignorowanie znaków
Spacje
Typ hasła


Rozwiąż
Twórz
Reset
Opis

Witam

Strona oparta jest na skrypcie PHP, którego przeznaczeniem jest generowanie haseł. Głównym założeniem jest wykorzystanie bezpiecznych, zalecanych w kryptograficznych sytuacjach, funkcji. Strona umożliwia konfigurację hasła. Możliwe jest ustawienie długości hasła od 2 do 99 znaków, szablonu z którego będą losowane znaki, czy metody tworzącej hasło. Metody są trzy. Pierwsza metoda polega na losowaniu znaków z szablonu w celu utworzenia hasła. Druga metoda na generowaniu ciągu bitowego za pomocą funkcji random_bytes() i przerobieniu jego na czytelne znaki. Trzecia metoda na generowaniu ciągu bitowego, ale nie zamienianiu jego na czytelne znaki. Mimo że ciągi binarne nie są czytelne, udostępniono tą możliwość w celach poglądowych, po za tym przeglądarka internetowa musi taki ciąg jakoś wyświetlić. Możliwe jest też umieszczenie haseł w tabeli z datami, ustawienie kilku dat po kolei, czy powtórzenie tych samych dat w tabeli.
Na stronie można znaleźć dodatkowe wyjaśnienia i pomoc widoczną w dymkach pokazujących się po najechaniu myszką nad element strony o takim kolorze, lub nad polami formularza.
Jeśli wprowadzi się szablon, ustawiane jest kodowanie utf-8.

Prawdopodobieństwo

Strona podaje w tabelach prawdopodobieństwo wylosowania danego znaku z szablonu znaków, w stosunku do danych kryteriów. Jak można zauważyć największą losowość haseł otrzymuje się z szablonów bez powtarzających się znaków. Dodatkową statystyką jest siła entropii, czyli miara przypadkowości hasła, której strona nie podaje.

Wymagania/Zgodność

Strona działa na wszystkich przeglądarkach opartych na silniku blink bezbłędnie zarówno od strony HTML jaki i użytego silnika V8 javascript. Tymi przeglądarkami są Opera i Chrome. Niestety mimo, że przeglądarka Chromium też jest oparta na silniku Blink, nie obsługuje ona prawidłowo niektórych atrybutów znaczników. Podobna sytuacja jest z przeglądarkami Mozilla Firefox, opartych na innym silniku gecko.
Atrybutami nieprawidłowo interpretowanymi przez te przeglądarki jest szerokość pola input typu number. Pole number posiada dwa atrybuty min i max, określające minimalną i maksymalną wartość mogącą być wprowadzoną. Dzięki tym wartościom przeglądarka wie jaką szerokość powinno mieć te pole. Firefox nie interpretuje prawidłowo tych atrybutów, wymuszając użycie atrybutu size, lub atrybutu stylu width. Wyświetlanie tych podstawowych wydawałoby się pól, też nie jest w pełni prawidłowe. Brakuje w nich formantów charakterystycznych dla numerycznych pól, dzięki którym wygodniej jest nimi operować. Pola te w tych przeglądarkach zachowują sie jak zwykłe pola tekstowe.
Mało rozwojowa jest również interpretacja javascript w przeglądarkach Firefox, czy Microsoft. Nie wprowadzono obsługi dojścia do atrybutów, czy wartości za pomocą tablic, co jest łatwiejsze i bardziej intuicyjne, używając oryginalne nazwy atrybutów, niż odwoływanie się do dziwnych i nieintuicyjnych nazw, np: backgroundColor, fontSize, borderLeftStyle itp, gdyż nie zawsze ich konstrukcja jest zgodna z tym schematem.

Drukowanie

Są dwie możliwości drukowania tabeli z hasłami.

  1. Pierwsza, standardowa - za pomocą javascript, dosyć powszechnie spotykana, tworzy nowe okno z zawartością do wydruku
  2. Druga niestandardowa - za pomocą javascript, nie tworzy nowego okna lub zakładki, tylko od razu otwiera podgląd wyboru drukarki

Drugi sposób został wprowadzony z powodu poszukiwania metody wywołania okienka do druku bez tworzenia dodatkowego oddzielnego okna/zakładki przegladarki.

Podsumowanie

Ponieważ jest to strona o charakterze niekomercyjnym, badawczym, naukowym, to niezgodne mechanizmy z nowoczesnymi standardami i trendami, nie będą tu obsługiwane.

Zmiany
Moja wdzięczność

Postanowiłem tutaj wskazać charytatywnych twórców oprogramowania, które przez lata pomagało mi w mojej pracy.

Nirsoft - Multi oprogramowanie do Windows, do wielu jego funkcji, dzięki któremu dostajemy do nich łatwy dostęp.

Sysinternals - kiedyś niezależne oprogramowanie również do Windowsa. Obecnie przejęte w opiekę przez Microsoft.

Ubuntu - Darmowy system operacyjny z bogatym i zaawansowanym oprogramowaniem. Łatwy do zainstalowania i co najważniejsze całkowicie po polsku.

To tylko nieliczne oprogramowanie z którym warto się zapoznać.

RODO - Bezpieczeństwo - Prywatność

Skrypt pochodzący z tej strony nic nie przechowuje ani nie zapisuje. Żadne dane nie są zapisywane. Skrypt nie tworzy i nie przechowuje ciasteczek. Ciasteczka generowanie na stronie są generowane przez własciciela serwerów, które są darmowe i na których zainstalowany jest skrypt. Reklamy umieszczane są przez właściciela serwera.

Copyright ©darek334@gazeta.pl